Kokie pokyčiai vyksta plaukuose bėgant metams? Galima išskirti 10 plaukų senėjimo požymių.

Plaukų netekimas dažnai lydimas įvairaus laipsnio psichologinio diskomforto. Plaukų netekimas susijęs su asmens išvaizdos pasikeitimu, ypač tuomet, kai netenkama ir antakių bei blakstienų.

Tai nenumaldomas įprotis rautis plaukus, priskiriamas impulso kontrolės sutrikimams. Šis patologinis įprotis vaikystėje dažniau pasireiškia berniukams, tačiau paauglystėje ir suaugus dažnesnis moterims.

Bėgant metams plaukų folikuluose pradeda žūti ląstelės, gaminančios pigmentą. Kuomet tokių ląstelių mažėja, plaukų spalva blykšta ir tampa pilka, sidabrinė ar balta.

Tai dažna patologija, pasireiškianti tiek vyrams, tiek moterims. Šiuo metu Jungtinėse Amerikos valstijose androgenetinė alopecija nustatyta per 50 milijonų virš ir 30 milijonų moterų.

Trombocitai gamina augimo faktorius, kurie teigiamai veikia įvairių ląstelių (tame tarpe ir plaukų folikulų) proliferaciją, išgyvenamumą ir diferenciaciją. Kuo didesnis trombocitų skaičius, tuo didesnė augimo faktorių koncentracija.

Kaip žinia, nikotinas sukelia kraujagyslių spazmą, dėl to sumažėja kraujo pritekėjimas į folikulą, o tai neigiamai veikia plauko augimą. Be to, rūkaluose esantys toksinai gali paveikti plauko folikulo DNR.

Visų pirma galima išskirti dvi pagrindines plaukų slinkimo priežastis: tai genetinis ir reakcinis plaukų slinkimas.

Pastebėta, kad plaukų slinkimui būdingas sezoniškumas. Tyrimų duomenimis, plaukai labiau linkę slinkti vėlyvą vasarą bei ankstyvą rudenį, nors kai kurie tyrimai parodė, kad kita reikšminga plaukų slinkimo banga stebima pavasarį.

Minoksidilis – tai pagrindinis lokaliai veikiantis vaistinis preparatas, skirtas androgenetinės alopecijos gydymui. Neretai jo vartojimas susijęs su tam tikrais mitais ar netgi nepagrįstomis pacientų baimėmis.